Hradec Králové 24. dubna  – Náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) dnes rezignovala na svůj mandát zastupitelky Královéhradeckého kraje. A to i přesto, že je  přesvědčena o tom, že zákon neporušuje a ještě minulý týden byla v případě odvolání z funkce připravena obrátit se na právníky a případně na soud. Podle dnešního vyjádření nechce nechávat kraj v právní nejistotě. Zastupitelé dnes měli podruhé hlasovat o zbavení Dostálové mandátu kvůli neslučitelnosti funkcí, na kterou upozornilo ministerstvo vnitra. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) minulý týden řekl, že pokud Dostálovou zastupitelstvo neodvolá, zbaví ji mandátu zastupitelky.

Královéhradečtí zastupitelé o věci hlasovali už na konci března a Dostálovou odmítli mandátu zbavit. Zdůvodnili to nejednoznačnými zákony. Například zastupitel a poslanec Jan Birke (ČSSD) tehdy uvedl, že o tom, zda je někdo ve střetu zájmů má rozhodovat soud. „Asi by nebylo moudré tady dělat kata nebo soudce,“ řekl tehdy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner