Výběr případů měst, která se v posledních deseti letech dostala do problémů s exekucí majetku (obvodní soud pro Prahu 1 uvalil na hlavní město exekuci kvůli kartě opencard):

Duben 2007 – Karlovým Varům zablokoval exekutor majetek kvůli částce 8700 korun, jíž mělo město zaplatit, ovšem kvůli chybě advokátní kanceláře to včas neudělalo. Blokace majetku trvala několik dní.

Únor 2008 – Majetek a bankovní účty města Most zablokoval exekutor po žádosti obce Malé Březno, která po něm vymáhala 43,98 milionu korun. V červnu 2008 se obě strany dohodly na vyřešení sporu, rozhodnutí o exekuci bylo následně zrušeno.

Únor 2009 – Kvůli rok a půl starému sporu o podání informací od stavebního úřadu Tomáši Pecinovi rozhodl karlovarský soud o exekuci na majetek Karlových Varů. V květnu 2009 město uspělo s odvoláním proti exekuci, která trvala téměř měsíc.

Duben 2011 – Obvodní soud pro Prahu 1 nařídil exekuci majetku pražského magistrátu kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost o informaci. Občan chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a muži poslal pouze výtah z dokumentu.

Leden 2012 – Se svým majetkem nesměla nakládat Praha. Důvodem bylo pochybení magistrátní úřednice, která zapomněla uhradit dluh magistrátu bytovému družstvu v Praze 6. Magistrát dlužnou částku ve výši 205.942 korun uhradil a exekuce byla zrušena.

Srpen 2012 – Tři exekuce na Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku nařídil trutnovský okresní soud. Žalobu na město podal bývalý provozovatel čistírny odpadních vod, který s městem vedl spor o cenu. Exekuce se městu podařilo odvrátit v dubnu 2013.

Leden 2013 – Do exekuce se dostal majetek města Znojma. Návrh na ni vznikl kvůli neoprávněné žalobě, kterou na město podala bývalá podílnice jednoho z městských bytů Jana Třešňáková. Exekuce na znojemský majetek byla zastavena po měsíci.

Duben 2014 – Krajský soud v Hradci Králové rozhodl, že Harrachov nemusí zaplatit firmě J. F. World Brokers téměř 100 milionů korun za úvěr, který radnice údajně převzala v roce 1993 spolu s některými nemovitostmi při privatizaci Crystalexu. Kvůli tomuto dlouholetému sporu o pohledávku čelilo město i exekuci.

Leden 2016 – Obvodní soud pro Prahu 1 uvalil na hlavní město exekuci kvůli kartě opencard. Město podle soudu nerespektovalo soudní nařízení, aby umožnilo majiteli karty, firmě eMoneyServices (EMS), kontrolu systému. EMS se s Prahou a dopravním podnikem soudí kvůli údajně nezaplaceným dluhům a penězům za použití licencí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner