Praha 27. března (ČTK) – Pražské vrchní státní zastupitelství dnes podalo obžalobu na dva lidi a jednu firmu za korupci v souvislosti se zajištěním bezpečnostních služeb pro Českou poštu. Na webu o tom informoval dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. Za podplácení úřední osoby hrozí obviněným až šestileté vězení, propadnutí majetku nebo peněžitý trest. Podle dřívějších informací se kauza týká firmy Alkom.

První fáze trestné činnosti spadá podle Matuly do let 2011 až 2012, druhá se pak dotýká roku 2015. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 8.

Média dříve uváděla, že stíhání čelí Václav Růžička – šéf bezpečnostní agentury Alkom Security, která pro poštu hlídala budovy. Druhým obviněným je podle nich podnikatel Radko Hašek. Obvinění údajně nabídli zaměstnancům pošty půlmilionový úplatek a exotické zájezdy za ovlivnění tendru. Na straně pošty nikdo stíhán nebyl, pracovník nabídnutí úplatku nahlásil policii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner