Karlsruhe (Německo) 28. srpna (ČTK) – Německá prokuratura vyšetřuje dvě osoby podezřelé z plánování likvidace představitelů levicového politického spektra. Připravený již měly seznam obětí. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na úřad generálního spolkového prokurátora v Karlsruhe.

V souvislosti s tímto případem prohledala dnes policie ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko pracoviště a bydliště obou podezřelých, sdělil zároveň úřad.

Podle vyšetřovatelů se dotyční v důsledku migrační politiky obávali nárůstu útoků až po zhroucení státu. Pro tento případ se už zásobili nejen potravinami, ale i municí do svých legálně držených zbraní, napsala DPA.

Prokuratura sdělila, že vyšetřování je vedeno kvůli podezření z přípravy násilí vážně ohrožujícího stát. Cílem dnešních domovních prohlídek bylo prověřit oprávněnost podezření. O tom, zda jsou uvedené osoby zadržené, se agenturní zpráva nezmiňuje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner