Dva separatisté na východě Ukrajiny se stali oběťmi min, které dříve položili jejich spolubojovníci: jeden byl zabit, druhý zraněn. Oba jsou ruští občané. Oznámila to ukrajinská média s odvoláním na komuniké ukrajinské armády, podle které jde o další důkaz ruské přítomnosti na bojišti.

„Podle údajů rozvědky zahynul Vladimir Ljubinov z Krasnodarského kraje, narozený v roce 1988, zranění utrpěl Sergej Michajlov z Astrachaně, narozený v roce 1972,“ uvedla armáda. „Je to další fakt odhalující ruskou přítomnost v Donbasu,“ dodala.

K incidentu došlo v neděli u obce Svitlodarsk. Podle armády oba povstalci válčili v Donbasu na východě Ukrajiny v řadách 7. samostatné motostřelecké brigády separatistů. Nyní vyšetřovatelé ověřují, zda patřili k regulérní ruské armádě.

Separatisté se k incidentu dosud nevyjádřili, jen ukrajinskou armádu obvinili z dalšího porušení příměří víkendovým ostřelováním povstaleckých pozic.

Konflikt v Donbasu si od dubna 2014 vyžádal více než 10.000 mrtvých. Kyjev a Západ obviňují Rusko z vojenské podpory separatistů, Moskva to popírá, nanejvýš připouští přítomnost ruských dobrovolníků mezi separatisty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner