Rakouská policie dnes informovala o úmrtí dvou uprchlíků, kteří se skrývali ve vlaku převážejícím nákladní automobily z Itálie do Rakouska. Příčina úmrtí se stále vyšetřuje. Buď zemřeli v důsledku mrazivého počasí, nebo je zranily nákladní automobily, když byly z vlaku vykládány, uvedli policisté z Tyrolska. Třetí uprchlík utrpěl těžké zranění, napsala agentura Reuters. Jaké byli uprchlíci – dva muži a jedna žena – národnosti, nebylo zveřejněno.

Vlak vyrazil v pátek z italské Verony a vykládán byl v tyrolském městě Wörgl. O život přišli muž a žena, další muž byl odvezen do nemocnice v Innsbrucku.

Španělská záchranná služba dnes informovala, že její lodě zachránily 72 migrantů, kteří se na třech malých plavidlech snažili překonat Středozemní moře. Deset běženců bylo objeveno v Gibraltarském průlivu na jedné lodi, na další jich bylo 53 a na třetím plavidle devět.

Španělsko poslední dobou není hlavním cílem migrantů, většina jich míří hlavně do Itálie. Jak před pár dny uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), do Evropy se letos zatím dostalo 372.128 migrantů, z toho 348.664 po moři a zbytek po souši. Celkem 4690 běženců při této cestě zahynulo nebo je pohřešováno.

Po uzavření takzvané balkánské cesty vedoucí z Řecka přes země bývalé Jugoslávie na počátku letošního roku se hlavní migrační trasou stala opět ta, která vede přes Středozemní moře oddělujícího severní Afriku od Evropy. Většina běženců se plaví z Libye na přeplněných vratkých člunech a ve vlnách je zachraňuje většinou italská pobřežní stráž. V loňském roce podle organizace při cestě po moři zahynulo 3770 migrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner