Celkem čtyři oběti si dnes vyžádal pád dvou lavin na západě Rakouska a na severu Itálie. Národnost žádné z nich zatím není známa, informovaly agentury APA a DPA. V nemocnici v rakouském městě Sölden dnes navíc zraněním, které utrpěl v důsledku pondělního pádu laviny v Tyrolsku, podlehl 35letý Nizozemec.

Dvě oběti si dnes vyžádal pád laviny u obce Sankt Anton am Arlberg v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Podle prvních informací policie zasypala lavina tři členy z celkem pětičlenné skupiny lyžařů, která se pohybovala v oblasti masivu Hinteres Rendl mimo vyznačené sjezdovky.

Jednoho, který byl pod sněhem pouze částečně, vyprostili jeho kamarádi. Záchranářům, které lyžaři zalarmovali krátce před 12:30 SEČ, se zbylé dva sportovce podařilo pod dvěma a půl metry sněhu najít už bez známek života.

Dva horolezci dnes pod lavinou zahynuli na svahu hory Piz Scerscen v severní Itálii u hranic se švýcarským kantonem Graubünden. Další jedna osoba neštěstí přežila, informovala agentura DPA. V uplynulých týdnech zahynulo v severoitalských Alpách pod lavinami hned několik lidí.

Také v Rakousku se tento týden nejedná o první oběť lavin. Ve středu si pád laviny vyžádal čtyři lidské životy. Sníh se utrhl na svahu hory Jochgrubenkopf u tyrolské obce Schmirn a pohřbil polovinu členů celkem osmičlenné skupiny švýcarských sportovců.

V nemocnici v tyrolském městě Sölden dnes zemřel na následky zranění, které utrpěl při pádu laviny v pondělí, 35letý Nizozemec.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner