Dvě ozbrojené ženy přepadly policejní stanici v Istanbulu. Poté se daly na útěk. Při incidentu nebyl nikdo zabit a policie podle tureckých médií útočnice obklíčila v jednom domě. Tisková agentura Dogan uvedla, že obě ženy hodily na stanici několik granátů a pak spustily palbu. Policie ji opětovala a jednu z žen při tom zranila.

Podle zpravodajského kanálu CNN-Türk ženy z místa útoku daleko neutekly. Nyní jsou v obklíčení a policejní komando se chystá proti nim zaútočit.

Turecko je v posledních měsících v neustálé pohotovosti kvůli sérii smrtících útoků na jeho území. Naposledy v polovině února si výbuch nastraženého vozidla u projíždějící kolony vojenských autobusů vyžádal 29 mrtvých.

K atentátu se přihlásila skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK), která dlouhodobě bojuje proti turecké vládě. Skupina uvedla, že atentát je odvetou za vojenské operace, které proti kurdské menšině na východě země vede turecká armáda z rozkazu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner