Navzdory teroristickému útoku, jehož přímými svědky se v Paříži stali, chtějí členové kapely Eagles of Death Metal znovu vystoupit v pařížské koncertní síni Bataclan. Na koncert amerických rockerů 13. listopadu vtrhli tři teroristé a zabili 89 lidí. Celkem si pařížské atentáty vyžádaly 130 obětí na životech a více než 350 zraněných.

„Chci, abychom byli první skupina, která v Bataclanu bude hrát, až se znovu otevře,“ uvedl jeden ze zakladatelů skupiny Jesse Hughes. „Naši přátele tam přišli, aby viděli rock’n’roll, a zemřeli. Já tam chci jít a žít,“ uvedl.

Hughes a další člen kapely, který byl na místě v době útoku, bubeník Julian Dorio, popsali v rozhovoru také řádění teroristů v koncertní síni Bataclan. „Viděl jsme vepředu dva chlápky a byla to asi nejhorší věc, co jsem kdy viděl. Bez ustání stříleli do diváků,“ uvedl Dorio.

Hughes se prý s jedním z útočníků dokonce setkal tváří v tvář, podařilo se mu ale vyváznout bez zranění. Důvodem, proč v Bataclanu tolik lidí zahynulo, je podle něj mimo jiné to, že „spousta lidí nechtěla opustit své přátele“.

Všichni členové kapely známé také pod zkratkou EODM masakr v síni Bataclan přežili, zahynul ale šestatřicetiletý Brit Nick Alexander, který prodával její propagační předměty. Teroristé zabili také tři zástupce jejich hudebního vydavatelství.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner