Kinshasa 12. května – V Kongu se opět šíří virus ebola, který si s největší pravděpodobností vyžádal už tři mrtvé. Přítomnost viru byla laboratorně potvrzena u jedné oběti, oznámila dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).

Testy byly provedeny na devíti lidech z oblasti Dolní Uele. Vykazovali známky nakažení – s horečkami a krvácením.

Poslední epidemie eboly se v Kongu rozšířila v roce 2014 a podle úředních údajů zabila 49 osob.

Světová aliance pro vakcinaci-GAVI v reakci na nejnovější případy nákazy dnes oznámila, že disponuje 300.000 dávkami vakcíny proti ebole, které je schopna dodat v případě epidemie. Vakcína, která je známá pod názvem rVSV-ZEBOV, podle klinických studií zveřejněných v prosinci před nákazou chrání dobře.

Ebola je jednou z nejobávanějších nemocí na světě. Je vysoce nakažlivá a úmrtnost na ni dosahuje až 90 procent. Ojediněle ebolu na člověka přenáší zvířata, například opice či netopýři.

Nejhorší epidemie se rozšířila od začátku prosince 2013 v západní Africe. Ebole za více než dva roky podlehlo přes 11.300 lidí z více než 29.000 nakažených, což bylo nejvíce v historii této nákazy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner