Egypťané zveřejnili první snímky trosek letadla egyptských aerolinek, které se ve čtvrtek na cestě z Paříže do Káhiry zřítilo do Středozemního moře. Záchranné vesty, části sedadel a další předměty z letadla jsou zřetelně označeny logem EgyptAir.

Vyšetřovatelé současně dnes potvrdili, že tři minuty před ztrátou signálu hlásily senzory v kabině kouř. Příčina havárie přesto zůstává neobjasněna. Mluvčí egyptských ozbrojených sil snímky trosek zveřejnil na facebooku. Podle něho se zatím nenašel trup letadla ani černá skříňka, která by o havárii prozradila více.

Francouzský úřad pro vyšetřování a analýzu uvedl, že na závěry ohledně příčiny pádu Airbusu A320 je zatím příliš brzy. Detektory nicméně zachytily kouř údajně nejdříve na toaletách, a až později v letadle. Bezpečnostní poradkyně Sally Leivesley BBC řekl, že na základě údajů došlo zřejmě k extrémně rychlému rozšíření ohně.

Připomněl přitom případ „spodkového“ atentátníka, který se v roce 2009 pokusil nedaleko Detroitu vyhodit do povětří letadlo díky bombě, ukryté ve spodním prádle. I když jeho pokus o zničení letounu byl tehdy neúspěšný, šíření ohně bylo prý v případě čtvrteční havárie podobné jako u 7 let starého případu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner