Novým ekonomickým poradcem amerického prezidenta Donalda Trumpa bude televizní komentátor Larry Kudlow. Konzervativní spolupracovník televize CNBC dnes potvrdil, že přijal Trumpovu nabídku stát se nástupcem Garyho Cohna, jenž před týdnem rezignoval. Bílý dům zatím jméno nového ředitele Národní ekonomické rady (NEC) nekomentoval.

„Prezident mně tu pozici nabídl včera (v úterý) večer a já jsem ji přijal,“ řekl Kudlow agentuře Reuters s tím, že oficiální oznámení svého kroku chystá Trump patrně na čtvrtek. Mluvčí Bílého domu potvrdila, že prezident s Kudlowem v úterý jednal, podrobnosti však sdělit odmítla.

Sedmdesátiletý republikán byl během předloňské prezidentské kampaně Trumpovým neformálním poradcem a jeho jmenování není překvapením. Média se o něm zmiňovala jako o jednom z hlavních kandidátů na klíčový ekonomický post v Bílém domě. V prezidentských službách již v minulosti působil, když byl v 80. letech jedním z rozpočtových poradců prezidenta Ronalda Reagana.

Cohnův odchod podle amerických médií souvisel s jeho odporem k prezidentovu zavádění cel na dovoz oceli a hliníku do USA. Podle televize CNN ovšem Kudlow zastává v této věci obdobné stanovisko jako Cohn. Média se však shodují, že má k Trumpovi v řadě jiných důležitých témat blíže než jeho předchůdce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner