Britský europoslanec Steven Woolfe, který byl za dosud nejasných okolností při hádce během setkání europoslanců Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) zraněn na hlavě, musel být hospitalizován, ale jeho zdravotní stav se zdá být uspokojivý. Z nemocnice 49letý kandidát na nového šéfa UKIP vzkázal, že se nepotvrdila obava z krevní sraženiny v mozku a že se již cítí dobře.

Podle nejmenovaných zdrojů, na které se odvolává list The Guardian a další média, byl Woolfe „udeřen a následně se v europarlamentu zhroutil“.

Člen vedení UKIP Neil Hamilton řekl, že Woolfe podle očitých svědků po úderů spadl a narazil hlavou do okna. „Myslím si, že Steven (Woolfe) vyvolal střet s jedním kolegou a dopadl špatně. Je to politováníhodné, ale vášně byly patrně velké,“ řekl stanici BBC Hamilton, který ovšem incidentu nebyl přítomen.

Podle agentury Reuters vypukla hádka při schůzce, na které měli europoslanci UKIP hlasovat o dalším směrování strany. Řeč byla i o hledání jejího nového předsedy poté, co tento týden z čela strany po pouhých 18 dnech odstoupila Diane Jamesová. Woolfe v úvodu schůzky potvrdil, že má o uvolněný post zájem, ale současně přiznal, že v poslední době uvažoval o přestupu k vládním britským konzervativcům. Právě to podle komentářů pravděpodobně vedlo k hádce a potyčce.

Zraněný europoslanec z nemocnice vzkázal, že oceňuje péči, které se mu dostalo ze strany zaměstnanců europarlamentu, poslanců UKIP a zdravotníků. Vyšetření „ukázalo, že v mozku není žádná krevní sraženina. Nyní se cítím radostnější, šťastnější a usměvavější, než kdykoli dříve. Preventivně ale zůstanu přes noc v nemocnici a počkám na další testy, aby bylo jisté, že je vše v pořádku,“ uvedl Woolfe v prohlášení.

Vedoucí skupiny 22 europoslanců UKIP Nigel Farage krátce po hospitalizaci kolegy řekl, že Woolfe utrpěl krvácení do mozku a jeho stav je vážný. „Je mi velice líto, že po hádce, která se dnes ráno odehrála na setkání europoslanců UKIP, se Steven Woolfe zhroutil a byl převezen do nemocnice. Jeho stav je vážný,“ uvedl tehdy Farageův mluvčí.

Protievropská a protiimigrační strana UKIP vyhrála v Británii v roce 2014 volby do europarlamentu, kde má víc poslanců než vládní konzervativci či hlavní opoziční labouristi. Nacionalistická strana stála v čele kampaně před letošním referendem, v němž v červnu Britové odhlasovali odchod země z EU.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner