Evropský parlament dnes na svém plenárním zasedání ve Štrasburku chce přijmout usnesení, ve kterém zhodnotí dosavadní pokrok výstupových jednání s Británií jako nedostatečný. Europoslanci, kterým bude případná konečná dohoda Bruselu a Londýna o brexitu předložena ke schválení, se soustředí především na otázku občanských práv obyvatel EU i Británie po rozluce. Na pořadu dnes mají europoslanci také hlasování o postupu v boji proti kybernetickým útokům.

Pokud jde o vyjednávání podmínek odchodu Spojeného království z evropského bloku, europoslanci trvají na zaručení rovných občanských práv Britů a obyvatel ostatních unijních zemí. Chtějí také, aby dohoda řešila otázku Irské republiky a Severního Irska, mezi kterými hrozí zavedení hraničních kontrol.

V případě usnesení o potírání kyberkriminality chtějí europoslanci vyzvat ke zvýšení veřejných a soukromých investic do bezpečnosti a k posílení přeshraniční policejní a justiční spolupráce.

Evropský parlament dnes bude mimo jiné posuzovat revizi pravidel používání nebezpečných látek, jako jsou olovo nebo rtuť, v elektrických a elektronických zařízeních. Neexistence příslušné úpravy pravidel by totiž po skončení výjimky v nadcházejícím roce zkomplikovala například prodej použitých zdravotnických prostředků v unijních státech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner