Expertní týmy hnutí ANO a sociálních demokratů budou v tomto týdnu probírat finance, zahraniční politiku, zemědělství či spravedlnost. Celkově se odborníci obou stran kvůli hledání programových kompromisů setkají nad devíti oblastmi, sdělila dnes ČTK mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová. Hnutí minulý týden omezilo svá vyjednávání o vládě pouze na ČSSD, případný kabinet sestavený těmito subjekty by měli podle představ premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) tolerovat komunisté.

Kubovičová uvedla, že se již uskutečnila jednání o veřejných investicích a vnitřní bezpečnosti a správě, přičemž v obou případech byla výsledkem shoda nad programem. V úterý budou následovat diskuse o financích a hospodaření, zahraniční politice a unijní problematice, zemědělství, spravedlnosti, sociální politice a dopravě. Ve středu budou strany jednat o školství a životním prostředí, na čtvrtek je v plánu oblast nazvaná digitální Česko.

Šéf ČSSD Jan Hamáček o víkendu řekl, že schůzka na úrovni vedení obou stran je v plánu ve středu. Na jednání by se měly řešit případné rozpory, mohlo by dojít i na diskusi nad rozdělením ministerstev. ČSSD si nárokuje pět míst ve vládě včetně jednoho tzv. silového resortu, soustředit se chce na oblasti, kde může prosazovat svůj program, případně na ministerstva, kde má podle ČSSD partner střet zájmů. Zástupci ANO nabízejí ČSSD čtyři ministerstva.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner