Nejméně dvě zaparkovaná auta naboural v pátek v podvečer na pražských Vinohradech šestačtyřicetiletý řidič. Muž, který se podobného jednání dopouští opakovaně, byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné látky. Na webu o tom informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle informací televize Prima a Nova šlo o bývalého policistu a vysokoškolského pedagoga Karla Kadlece.

Muž svým vozem značky BMW poškodil auta zaparkovaná na křižovatce ulic Korunní a Budečské v Praze 2. Přivolaným policistům nepředložil platné řidičské oprávnění a odmítal s hlídkou spolupracovat. „Protože byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné a psychotropní látky, vyzvali jej policisté k provedení orientační dechové zkoušky. Tu řidič odmítl, stejně jako lékařskou prohlídku spojenou s odběrem krve,“ uvedla Zoulová.

„Okolnosti havárie jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování dopravních policistů,“ dodala Zoulová.“ Policisté podle ní odhadli škodu přibližně na 50.000 korun.

Podle informací televizí Prima a Nova na Vinohradech boural bývalý policista a vysokoškolský pedagog Karel Kadlec. Ten už v půlce dubna naboural v Šumavské a přilehlých ulicích na Vinohradech 29 aut. Když ho tehdy dostihli policisté, nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl předložit řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve, kde mu bylo podle policie zjištěno 1,31 promile alkoholu. Škoda na havarovaných autech byla vyčíslena na více než dva miliony korun. Ministr vnitra Milan Chovanec nechal Kadlece kvůli dubnovému incidentu propustit ze služby.

Už ke konci loňského roku byl Kadlec kvůli jiné nehodě postaven mimo službu a odvolán z funkce na Policejní akademii. V březnu 2015 totiž podle obžaloby neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Po nehodě navíc nacouval do auta asistenční služby, která na místo přijela. Za zavinění nehody pod vlivem alkoholu mu soud letos v červnu nepravomocně udělil podmíněný osmiměsíční trest a zakázal mu také na dva a půl roku řídit. Odvolací řízení je podle informací ČTK naplánováno na 7. září.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner