Někdejší ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey ve své knize s názvem A Higher Loyalty (Vyšší věrnost), která vyjde v nadcházejícím týdnu, kritizuje amerického prezidenta Donalda Trumpa jako nemorálního a neoddaného pravdě. Uvedla to agentura AP, která má kopii knihy k dispozici. Comeyho Trump z funkce odvolal loni v květnu, což média označovala za překvapivé, protože tak učinil až několik měsíců poté, co se ujal v Bílém domě vlády.

Comey v knize uvádí podrobnosti o své spolupráci a komunikaci s Trumpem a také o rozhodování v případu neúspěšné demokratické kandidátky na prezidentu Hillary Clintonové a jejího využívání soukromého e-mailu pro pracovní účely v době, kdy byla ministryní zahraničí.

Trumpa bývalý šéf FBI přirovnává k mafiánskému bossovi, který se snaží rozmazat hranici mezi policií a bezpečnostními složkami a politiky. Napsal také, že na něj prezident činil nátlak kvůli vyšetřování ruské role v předloňských amerických volbách. Trumpovu vládu nad Amerikou pak označil za řízenou egem a založenou na osobní oddanosti vůči prezidentovi.

AP poznamenala, že kniha zcela jistě vyvolá u Trumpa prudké reakce. Prezident v minulosti označil Comeyho za lháře a člověka, který se rád předvádí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner