Kandidátku ANO na Vysočině nakonec povede místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek, který jinak v minulosti kandidoval za ČSSD, za Zemědělskou stranu i za ANO v kraji Olomouckém, protože je z Prostějova.

Faltýnek měl být původně lídrem hnutí ANO právě v Olomouckém kraji. Pozici jedničky na Vysočině převzal po ministru financí a poslanci Ivanu Pilném (ANO), který z čela kandidátky z osobních důvodů odstoupil. Před tím Pilného jako lídra kandidátky odmítl jeho domovský, Královéhradecký kraj.

Připomeňme, že Faltýnek vloni na jaře na ČT24 tvrdil, že si jako někdejší vrcholný funkcionář Babišova Agrofertu nepamatuje, komu s kolegy schválil ručení za zhruba půlmiliardový bankovní úvěr na Čapí hnízdo. Krátce nato se pod tlakem sněmovny provalilo, že tehdejšími majiteli byli blízcí Andreje Babiše. Všechny důkazy z valných hromad Farmy Čapí hnízdo však tito blízcí (Babišovy děti a bratr jeho přítelkyně) omylem ztratili. Faltýnek svůj výpadek paměti omlouval vysokým věkem (tehdy 53 let).

Bývalý dlouholetý a regionálně významný člen ČSSD Faltýnek je nyní zarytým odpůrcem svých bývalých kolegů z ČSSD.

„Naše výzva je porazit pana Běhounka, to je silný soupeř,“ řekl Faltýnek. Současný hejtman, nestraník Jiří Běhounek bude znovu lídrem sociálních demokratů na Vysočině. S úspěchem vedl ČSSD do sněmovních voleb v kraji už v roce 2013. Sociální demokraté pod Běhounkovým vedením zvítězili i v loňských krajských volbách, s hnutím ANO, které skončilo druhé v pořadí, pak začali spolupracovat ve vedení kraje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner