Obhájce Jaroslava Faltýnka Josef Bartončík už na policejním ředitelství nahlédl do zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování padesátimilionové dotace pro farmu Čapí hnízdo, kvůli níž žádá policie Sněmovnu o vydání Faltýnka a premiéra Andreje Babiše (oba ANO). Komentovat ji nechtěl, nejprve musí zprávu prostudovat a poradit se s klientem, řekl dnes ČTK. Vyjádření Babišova advokáta ČTK shání.

„Jednak potřebuji mluvit s klientem, druhak jsem si nakopíroval nějakých padesát stránek, které jsem ještě nečetl,“ řekl Bartončík na dotaz ČTK.

Babiš s Faltýnkem měli kvůli Čapímu hnízdu vypovídat v úterý před sněmovním mandátovým a imunitním výborem, minulý týden ale požádali o odklad právě proto, aby se mohli se zprávou OLAF seznámit jejich obhájci. Zpráva je součástí vyšetřovacího spisu. Oba poslanci podezření související s Čapím hnízdem odmítají a hovoří o účelovosti a o politické motivaci stíhání.

Policie obvinila Babiše a Faltýnka už před volbami pro podezření z dotačního podvodu, Babiše i z poškozování finančních zájmů Evropské unie. Babiš i Faltýnek podezření související s evropskou dotací pro farmu Čapí hnízdo odmítají a hovoří o účelovosti a o politické motivaci stíhání. O dotačním podvodu a poškozování finančních zájmů EU se podle médií ve zprávě Olaf píše.

Policie v případu stíhá i dalších devět lidí. V minulém volebním období Sněmovna Babiše a Faltýnka ke stíhání vydala. Nyní poslanci posuzují novou policejní žádost, protože Babiš a Faltýnek v říjnových volbách obhájili mandát, a nabyli tím znovu imunitu v plném rozsahu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner