Slovenský premiér a předseda sociálních demokratů (Směr-SD) Robert Fico již není nejpopulárnějším politikem v zemi. Podle nejnovějšího průzkumu agentury Focus ho v žebříčku sympatií k lídrům parlamentních stran předstihli vedoucí představitelé dvou jiných koaličních stran. Klesající popularitu Fica naznačily již dřívější sondáže.

V průzkumu veřejného mínění agentury Focus skončil trojnásobný premiér Fico až na třetím místě. Do čela žebříčku sympatií se u Slováků starších 18 let dostal předseda sněmovny a šéf Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko, který je nováčkem ve vysoké politice. SNS, jež v předchozích čtyř letech neměla zastoupení v parlamentu, pod vedením Danka získala v březnových volbách 8,6 procenta hlasů a stala se po Směru-SD druhou nejsilnější stranou současné čtyřkoalice.

Fica v sondáži předstihl také předseda koaliční strany Most-Híd a dlouholetý politik Béla Bugár, který skončil za Dankem na druhém místě.

Podobné výsledky ukázal i květnový průzkum veřejného mínění agentury AKO o důvěryhodnosti a sympatiích veřejnosti k politikům, ve kterém Fico rovněž obsadil třetí příčku. Do čela tohoto žebříčku se dostal Bugár před Dankem.

V jiné sondáži o důvěryhodnosti vrcholových slovenských politiků před Ficem zase skončil nejen Danko, ale i prezident Andrej Kiska.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner