Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák neselhal, patřil mezi nejtalentovanější členy vlád, uvedl premiér Robert Fico. Podle něj odchází Kaliňák z funkce v zájmu stability a pokračování pozitivní vládní politiky. Kaliňákovu rezignaci po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové požadovala opozice i nejmenší vládní strana Most-Híd.

„Dnes ze své funkce odstoupil místopředseda vlády a ministr vnitra Robert Kaliňák. Jeho odchod není výsledkem selhání policie nebo jeho osobně při vyšetřování vraždy dvou mladých lidí. (…) Odchod Roberta Kaliňáka chápu především jako jeho osobní příspěvek ke stabilitě, udržení demokracie a možnosti pokračovat v pozitivní politice pro lidi,“ napsal Fico na facebooku.

„Robert byl jedním z nejtalentovanějších ministrů ve všech vládách, které jsem viděl. (…) Jemu vděčíme za bezproblémové zavedení schengenských pravidel, méně nehod na silnicích i možnost cestovat bez víz,“ dodal.

Ministr vnitra za Ficovu nejsilnější vládní stranu Směr-sociální demokracie (Směr-SD) dnes ohlásil demisi. Ještě minulý týden svůj odchod z vládní funkce opakovaně odmítl. Dlouhodobě čelil výtkám opozice a médií, že je politicky odpovědný za neřešení různých kauz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner