Firma Reality MK, s níž se Praha soudí kvůli požáru Průmyslového paláce o miliardu korun, je v likvidaci a žádá o prohlášení úpadku. Firma má nyní podle vlastního tvrzení majetek jen v řádu desetitisíců korun. Vyplývá to z dokumentů v insolvenčním rejstříku, na které dnes upozornil server IHNED.cz. Reality MK patří slovenské Inchebě, která měla palác dlouhodobě pronajatý.

Levé křídlo secesního Průmyslového paláce na pražském Výstavišti vyhořelo v říjnu 2008. Policie konkrétního viníka nenašla, podle soudů zanedbal nájemce výstaviště prevenci. Nejvyšší soud předloni potvrdil dřívější verdikt, který dal Praze možnost žádat od Reality MK náhradu škody způsobené požárem. Rozsudky však ještě neřešily výši náhrady, kterou Praha stanovila zhruba na 1,045 miliardy. Reality MK nyní v insolvenčním návrhu ze začátku letošního února tvrdí, že má majetek jen přes 100.000 korun.

Firma Reality MK v návrhu uvádí, že její drobný majetek činí asi 48.000 korun a dalších 94.000 korun má v pokladně. Jinak má firma podle svého tvrzení již jen pohledávky vůči dalším firmám či lidem kolem 1,2 milionu. Sama Reality MK ale kromě miliardy požadované Prahou ještě dluží dalším společnostem několik milionů korun. Reality MK proto žádá soud, aby potvrdil její úpadek a vyhlásil konkurz na majetek firmy.

Město po požáru nechalo vystavět na místě shořelého křídla provizorní stan. Loni vedení Prahy schválilo výběr dodavatele projektové dokumentace na dostavbu křídla.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner