Neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer dal dnes svůj hlas v mateřské škole v pražských Pitkovicích Jiřímu Drahošovi. Podle Fischera je mu programově nejblíže. Bývalý velvyslanec, který v minulosti působil na Pražském hradě v týmu prvního českého prezidenta Václava Havla, chce dál aktivně působit v politice.

„O svých plánech řeknu brzy. Počkám si také, jak volby dopadnou, to pro mne bude určité politické zadání do budoucna. Překvapilo mě, že mě podpořilo přes půl milionu voličů, a to není podle mne zadání pro to, abych se stal někde úředníkem. To je politický mandát a jako s politickým mandátem s ním budu také pracovat,“ řekl Fischer novinářům.

V prvním kole prezidentské volby skončil Fischer na třetím místě se ziskem 10,23 procenta hlasů. Volilo ho 526.694 lidí.

Fischer řekl, že očekává mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem vyrovnaný souboj. Čtvrteční televizní debata se mu velmi líbila a Česká televize v ní podle něho obhájila poslání média veřejné služby. „Ta debata mi přišla docela vyrovnaná, zdálo se mi, že oba hrají opatrně, jako kdyby nechtěli udělat chybu. A nakonec atmosféra byla vcelku důstojná, mám-li to srovnat s tím, co jsme viděli předtím za cirkus,“ připomněl úterní debatu na Primě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner