Bývalý dlouholetý ředitel protokolu kanceláře prezidenta Miroslav Sklenář, který by se mohl stát novou posilou hradního protokolu, podal výpověď u společnosti China Energy Company Limited (CEFC). Na dotaz ČTK to dnes sdělil Pavel Bednář z tiskového oddělení firmy. Zda Sklenář opět nastoupí na Pražský hrad, není jasné. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK sdělil, že o personálních otázkách informuje v okamžiku, kdy nastanou.

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt na funkci rezignoval v úterý, svůj odchod zdůvodnil osobními a zdravotními důvody. Kancléř Vratislav Mynář ČTK v úterý řekl, že odbor protokolu může nějaký čas fungovat bez ředitele a vedení Hradu není pod tlakem, aby okamžitě byl jmenován nástupce. Zároveň řekl, že bude jednat se Sklenářem o možné „částečné spolupráci“ v rámci hradního protokolu. Některá média Sklenáře označila za hlavního kandidáta na Forejtova nástupce.

Sklenář již na Pražském hradě na odboru protokolu pracoval v době prezidentství Václava Havla. Odešel v době, kdy byl prezidentem Václav Klaus. Zpět se vrátil v roce 2014, podle médií proto, aby nahradil Forejta. S tím měl údajně v oblasti protokolu řadu sporů. V březnu 2015 podal výpověď a odešel do pobočky CEFC. Tato čínská firma má blízko k Hradu, předseda jejího představenstva Jie Ťien-ming se v roce 2015 stal Zemanovým poradcem.

Sklenář nyní v CEFC končí. „Pan Miroslav Sklenář požádal o uvolnění z funkce sekčního ředitele zahraničních věcí a protokolu CEFC Group (Europe) Company. CEFC mu vyhověla,“ uvedl Bednář.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner