„Nečekaným zázrakem byl dnešní porod gorilí samice Shindy, dnes přivedla svět své první mládě. Přinášíme vám první snímky, pořízené krátce po narození. Shinda se o mládě vzorně stará, v celé rodině panuje klid a tak již zítra bude Pavilon goril otevřen pro veřejnost,“ uvedla pražská zoo dnes večer na svých oficiálních facebookových stránkách.

Dnes po poledni v zoo čtyřiadvacetiletá samice Shinda totiž porodila mládě. O události nejdříve informoval na svém facebookovém účtu ředitel zoo Miroslav Bobek. Mládě je podle něj naprosto v pořádku.

Porod byl podle Bobka nečekaný. „Nejenže jsme o Shindině březosti nevěděli, ale především jsme se časem vzdali nadějí, že by ještě mohla mít mládě,“ uvedl.

Pavilon goril bude pro veřejnost opět otevřen již v neděli. Ředitel prosí návštěvníky o ukázněnost a dodržování veškerých pokynů zaměstnanců. Kromě matky Shindy pavilon obývá ještě gorilí samec Richard a samice Kamba, Bikira a Kijivu, která je matkou čtyř mláďat. Dvakrát rodila také samice Kamba, její mláďata ale při porodu vždy zemřela.

Mladě gorily není jediným vzácným přírůstkem pražské zoo v letošním roce. V lednu přišel v Troji na svět sameček hrocha obojživelného, který dnes dostal jméno Fanda. Počátkem dubna se narodilo mládě slona. Jde o první slůně, které se v pražské zoo narodilo a bylo zde také počato.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner