Ve Francii stále hrozí další teroristický útok, ale o nějaké konkrétní hrozbě v době Vánoc se neví. Řekl to dnes ředitel francouzské policie Jean-Marc Falcone. V rozhovoru pro dnešní vydání listu Journal du Dimanche ale připustil, že nebezpečí je nyní zvlášť vysoké.

„Atentát v Berlíně připomněl všem prefektům, že je nutné přistoupit k novému vyhodnocování situace, prověřovat, že všechny vánoční trhy a všechny půlnoční mše jsou dobře chráněny. U nejnavštěvovanějších vánočních mší ve velkých městech budou přítomni nejen policisté, ale připraveny jsou i jednotky rychlého zásahu,“ uvedl policejní šéf.

Francie byla od začátku loňského roku dějištěm série atentátů, při kterých džihádisté povraždili více než 230 lidí. Francouzské bezpečnostní síly nyní spolupracují s německými kolegy, kteří vyšetřují pondělní teroristický útok v Berlíně, kde kamion najel do davu na vánočním trhu v centru německé metropole a usmrtil 12 lidí, včetně jedné české občanky. Hlavní podezřelý byl dopaden a zabit policisty v Itálii, kam podle prvních poznatků utekl z Německa přes Francii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner