Ve Francii se dnes koná rozhodující druhé kolo prezidentských voleb, ve kterém o přízeň 47 milionů voličů bojuje centrista Emmanuel Macron a krajně pravicová kandidátka Marine Le Penová. Volební místnosti se otevřou v 8:00 SELČ a uzavřou se nejpozději ve velkých městech ve 20:00 SELČ. Průběh voleb Vám deník FORUM 24 přinese on-line.

Průzkumy veřejného mínění dávaly do poslední chvíle naději na jednoznačné vítězství Macronovi, který má jako umírněnější z obou kandidátů potenciál získat více hlasů od stoupenců ostatních poražených soupeřů z prvního kola před dvěma týdny. Dostat by měl od 59 do 62 procent hlasů.

Jeho soupeřce Le Penové, která měla v kampani před druhým kolem ostřejší nástup, ale které se i podle řady jejích spolustraníků nepovedla televizní debata s Macronem, přisuzují průzkumy 38 až 41 procent hlasů.

V případě svého vítězství se Macron chystá slavit na širém prostranství před budovou muzea Louvre a Le Penová v parku Vincennes na kraji Paříže.

Na klidný průběh voleb dohlíží na 50.000 policistů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner