Francie souhlasí s tvrzením Británie, že za útokem na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru stojí Rusko. Po telefonickém rozhovoru s britskou premiérkou Theresou Mayovou to dnes v prohlášení uvedl francouzský prezident Emmanuel Macron. Zároveň zdůraznil solidaritu své země s Londýnem.

„Od počátku týdne Spojené království Francii podrobně informovalo o důkazech shromážděných britskými vyšetřovateli a důkazech o ruské zodpovědnosti za útok,“ uvedl Elysejský palác.

„Francie souhlasí se Spojeným královstvím, že neexistuje žádné jiné rozumné vysvětlení, a zdůrazňuje solidaritu se svým spojencem,“ dodal Macronův úřad.

Bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji otrávili 4. března v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou Novičok, kterou vyvinul Sovětský svaz. Oba jsou nadále v nemocnici v kritickém stavu. Podle muže, který se na vývoji látky podílel, nemají šanci na uzdravení. Britská premiérka Mayová ve středu řekla, že útok má na svědomí Rusko, a oznámila sérii opatření včetně vypovězení 23 ruských diplomatů ze země.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner