Marseille (Francie) 18. dubna (ČTK) – V Marseilli byly dnes ráno zadrženy dvě osoby podezřelé z přípravy teroristického útoku během francouzských prezidentských voleb, jejichž první kolo se uskuteční v neděli. Informovala o tom televizní stanice BFMTV.

Zásah podle zdrojů televize provedla policie ve spolupráci s tajnou službou DGSI. Stadium přípravy zadržených k útoku bezpečnostní orgány charakterizovaly jako „bezprostředně hrozící“. Zatím není známo, jaký měl být cíl útoku.

Oba muže ve věku 23 a 29 let policie registrovala jako radikalizované osoby. Zatčeni byli v rámci vyšetřování, které bylo zahájeno začátkem minulého týdne v Paříži kvůli podezření z kriminálního a teroristického spolčení a z porušení zákona, který se týká zbraní v souvislosti s teroristickými aktivitami.

List Le Journal Du Dimanche (JDD) v neděli informoval, že DSGI minulý týden varovala hlavní prezidentské kandidáty před vážnou hrozbou útoků na ně a na jejich akce v předvolební kampani.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner