Řecký soud potrestal ve středu sedmi lety vězení Francouze, který chtěl neregulérním způsobem dostat rodinu své syrské manželky z Řecka do Francie. Dvaačtyřicetiletý muž se ale může na základě řeckých pravidel zavedených pod vlivem finanční krize vykoupit zaplacením pokuty ve výši bezmála 13.000 eur (332.000 korun). Podle agentury AFP byl odsouzen v nepřítomnosti.

Řecká policie zadržela Stéphana Pélissiera v srpnu 2015, když se pokoušel v přístavu v Patrasu nalodit auto s rodiči a sourozenci manželky do trajektu mířícího do Itálie. Muž řekl AFP, že se je snažil uchránit před riskantní cestou s převaděči. Manželčini příbuzní už měli za sebou strastiplnou cestu z Turecka přes Egejské moře do Turecka.

Pélissierovi hrozilo deset let vězení, prokuratura žádala šest let. Soud nakonec rozhodl o sedmi letech s možností vykoupit se za každý den vězení pěti eury. Rozsudek označil tribunál za mírný, neboť přihlédnul k tomu, že Francouz se nedopustil pašování lidí z finančně prospěchářských důvodů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner