Paříž 16. dubna (ČTK) – Francouzská tajná služba (DGSI) tento týden varovala hlavní prezidentské kandidáty před vážnou hrozbou útoků na ně a na jejich akce v předvolební kampani. Informoval o tom dnes na svém webu list Le Journal Du Dimanche (JDD). Ministr vnitra Mathias Fekl odmítl tuto informaci komentovat. „Riziko teroristických útoků je maximální a naše služby jsou zmobilizované,“ prohlásil pouze.

Ministr ujistil, že volby, které se uskuteční příští neděli, budou provázet silná bezpečnostní opatření. V pohotovosti budou v rámci operace Sentinel všechny speciální síly, jimž poskytne podporu také na 10.000 příslušníků armády.

Napětí před francouzskými volbami neustále stoupá a podle informací JDD pracovníci tajné služby v posledních dnech upozornili hlavní kandidáty na konkrétní hrozbu, která se týká bezpečnosti jak jich samotných, tak jejich volebních štábů. Policejní složky pověřené jejich ochranou prý už v této souvislosti dostaly podrobné instrukce.

Tato upozornění, která podle listu naznačují „vážnou a bezprostřední“ hrozbu, bere pařížská prokuratura pověřená bojem s terorismem velmi vážně. Zahájila kvůli tomu předběžné vyšetřování a odpovídající operace.

„Byli jsme informování o hrozbě vůči Françoisi Fillonovi před několika dny,“ potvrdila JDD osoba blízká tomuto pravicovému kandidátovi. Podobně se vyjádřilo i blízké okolí centristického kandidáta Emmanuela Macrona, který v předvolebních průzkumech mínění vede společně s nacionalistkou Marine Le Penovou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner