Paříž 11. července (ČTK) – Francouzská vláda chce po odchodu Británie z Evropské unie udělat z Paříže „všemi prostředky“ nové hlavní finanční centrum Evropy. Na dnešní bankovní konferenci ve francouzské metropoli to řekl premiér Édouard Philippe. Nyní se Paříž v indexu světových finančních center pohybuje na chvostu třetí desítky.

„Zpráva, o kterou se chci s vámi podělit, je jasná a jednoduchá: francouzská vláda je odhodlána posílit atraktivitu Paříže všemi prostředky,“ uvedl podle agentury Reuters premiér. „Chceme, aby se Paříž stala po brexitu novou evropskou jedničkou mezi finančními centry,“ dodal Philippe, který shromážděné bankéře oslovil v angličtině.

Ukazatel Global Financial Centers Index (GFCI) řadí letos Paříž jako finanční centrum na 29. místo, první příčku si zachovává Londýn těsně před New Yorkem. Prvním evropským městem v žebříčku je Curych na 11. místě a první z EU je na 18. místě Lucemburk. Před Paříží jsou ještě německá finanční centra Frankfurt a Mnichov.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner