Francouzské úřady v letech 2016 a 2017 zaznamenaly u útočníka, který dnes zabil tři lidi, že se zradikalizoval. Nic ale nenaznačovalo, že by představoval bezprostřední hrozbu, oznámil dnes prokurátor věnující se případům terorismu ve Francii François Molins. Úřady podle něj zadržely družku, která s pachatelem sdílela domácnost.

Pětadvacetiletý Radouane Lakdim byl kvůli svým sklonům k islámskému radikalismu a k vazbám na místní salafistické hnutí, tedy hnutí islámských fundamentalistů, zařazen na seznam sledovaných osob úřady už v roce 2014. V roce 2011 a 2015 byl trestán za méně závažné kriminální činy.

Teprve v letech 2016 a 2017 jej pak intenzivněji sledovaly tajné služby. Ty ale „neodhalily žádné varovné signály možného přechodu k teroristickému činu“, sdělil Molins na tiskové konferenci.

Podle něho policie pokračuje ve vyšetřování případu. Zejména se snaží zjistit, odkud pochází zbraň, kterou měl pachatel k dispozici, a také okolnosti, za jakých si ji pořídil. Pátrá se rovněž po jeho případných dalších komplicích.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner