Francouzský ministr hospodářství Emmanuel Macron podá dnes demisi, aby se mohl plně věnovat své kandidátské kampani před prezidentskými volbami v příštím roce. S odvoláním na Macronovy spolupracovníky o tom informují francouzská média.

Macron se tak definitivně rozchází se socialistickou vládou premiéra Manuela Vallse, s níž má dlouhodobé spory. V dubnu politik, který není členem Socialistické strany, založil vlastní politické hnutí pod názvem En marche! (Vpřed!).

Po oznámení demise se nehodlá hned prohlásit za prezidentského kandidáta, aby nebyl označován za „Bruta“ prezidenta Françoise Hollanda, upozornil list Le Figaro.

Průzkumy veřejného mínění dávají bývalému investičnímu bankéři naději na třetí místo ve volbě po bývalém premiérovi Alainu Juppém a vůdkyni krajně pravicové Národní fronty (FN) Marine Le Penové. Těsně za ním je pak bývalý prezident Nicolas Sarkozy. Postavení Hollanda je dlouhodobě beznadějné.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner