Frankfurt nad Mohanem 30. srpna (ČTK) – Desetitisíce lidí budou muset v neděli opustit své domovy ve Frankfurtu nad Mohanem kvůli likvidaci nalezené bomby z 2. světové války. Informovala o tom dnes německá média. Podle deníku Bild se má opatření týkat až 70.000 lidí, což by z něj činilo největší poválečnou evakuaci tohoto druhu v Německu.

Bomba, kterou bude v neděli nutné zneškodnit, byla nalezena při stavebních pracích v městské části Westend, uvedla dnes policie. Ta se společně s hasiči nyní domlouvá na dalším postupu.

Deník Bild dnes informoval, že své domovy bude muset opustit až 70.000 lidí. Podle zpravodajského serveru hessenschau.de má být má být vyklizen prostor v okruhu 1,5 kilometru kolem bomby.

Evakuace kvůli zneškodnění válečných bomb nejsou pro německá města nijak výjimečné. V severoněmeckém Hannoveru se například odehrály počátkem května i března.

Loni v prosinci bavorské město Augsburg nařídilo kvůli nevybuchlé letecké bombě evakuaci 54.000 lidí, což bylo tehdy vůbec největší takové preventivní vyklizení města v historii Německa.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner