Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury dostal ke svým dnešním nedožitým sedmdesátinám i jeden neobvyklý dárek: Byl po něm pojmenován asteroid. Oznámil to na internetu jeho dřívější spoluhráč Brian May. Vesmírné těleso o průměru 3,5 kilometru se pohybuje na dráze mezi Marsem a Jupiterem a jeho nový název už oficiálně schválila i Mezinárodní astronomická unie (IAU).

Asteroid s číslem 17473 byl objeven už v roce 1991 a nyní nově ponese jméno Freddiemercury. IAU tím podle Maye uznala Mercuryho „mimořádný světový význam“.

Brian May, který je astrofyzikem, a v roce 2007 získal dokonce v tomto oboru doktorát na londýnské Imperial College, už svůj asteroid má od roku 2008. Tehdy po něm bylo pojmenováno vesmírné těleso s číslem 52665.

Mercury, vlastním jménem Farookh Bulsara, se narodil 5. září 1946 na ostrově Zanzibar. Začátkem 70. let vytvořil spolu s kytaristou Brianem Mayem, bubeníkem Rogerem Taylorem a basistou Johnem Deaconem rockovou skupinu Queen, jednu z nejslavnějších hudebních formací 20. století. Zemřel v roce 1991 na AIDS.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner