Nejméně pět explozí dnes ráno otřáslo palestinským městem Gaza. Terčem útoků byly vozy významných islamistů včetně činitelů hnutí Hamás vládnoucího v Pásmu Gazy. Podle místních médií byli při výbuších zraněni dva lidé, informovala agentura AP.

Ohořelá auta byla zaparkována před domy místních představitelů Hamásu a Islámského džihádu v různých částech města. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, očití svědci ale údajně viděli na místě explozí čerstvě namalovanou vlajku uskupení Islámský stát (IS).

Hamás v poslední době spustil tvrdý zátah na údajné podporovatele IS v Pásmu Gazy. Zatčeny byly desítky osob z okruhu salafistů aktivních v Pásmu Gazy. Salafistická skupina Stoupenci Islámského státu v Jeruzalémě se v květnu přihlásila k ostřelování základny vojenské odnože Hamásu a k červnovému pumovému útoku na auto muže, který podle této skupiny zastával vysokou funkci v bezpečnostních složkách Hamásu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner