Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan ze zdravotních důvodů rezignoval. Ve funkci zůstane do 3. listopadu. Na zasedání Rady ČRo to dnes oznámil předseda rady Michal Stehlík. Rada rezignaci vzala na vědomí a Duhana vyzvala, aby se nadále zdržel ekonomických a programových rozhodnutí.
Rada dnes na mimořádném zasedání měla jednat o možném porušení zákona Duhanem kvůli zaměstnávání jeho syna Andreje v rozhlasu. Duhan, který byl v čele rozhlasu od července 2011, se zasedání rady nezúčastnil.

„Přetrvávající zdravotní komplikace z poslední doby mi nedovolují ve funkci generálního ředitele nadále pokračovat, a proto se funkce generálního ředitele Českého rozhlasu vzdávám ke dni 3. listopadu 2015,“ citoval Stehlík z rezignačního dopisu.

Duhan již v úterý před plánovaným zasedání rady a spekulacemi o jeho možném odvolání vydal tiskové prohlášení, ve kterém uvedl, že žádný zákon neporušil. „Jsem přesvědčený o tom, že jsem jako generální ředitel Českého rozhlasu žádný zákon neporušil a důvodem k mému odvolání nemůže být údajný střet zájmů, a tedy i porušení zákona o ČRo,“ uvedl. Podle šéfa rozhlasu, který se odvolával na stanovisko renomovaných právníků, se pravidlo o osobě blízké, o němž se v této souvislosti hovořilo, vztahuje pouze na členy rady, nikoliv na generálního ředitele

Rada Duhanovu rezignaci vzala na vědomí a požádala ho, aby do doby konečné rezignace nečinil žádná ekonomická nebo programová rozhodnutí. O možném Duhanově porušení zákona rada nejednala, bude se mu pravděpodobně věnovat na dalším jednání 21. října.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner