Generální tajemník německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové se rozhodl odejít z funkce. Uvedla to dnes agentura DPA s odvoláním na informace ze stranických kruhů. Třiačtyřicetiletý Peter Tauber podle DPA hodlá o svém odchodu oficiálně informovat v pondělí. Chce tak umožnit, aby mohl být jeho nástupce zvolen již na stranickém sjezdu, který se bude konat 26. února v Berlíně.

Tauber ve funkci působí od konce roku 2013, jeho mandát vyprší v prosinci. Generální tajemník byl terčem kritiky části spolustraníků, mimo jiné kvůli údajným chybám ve volební kampani. Očekává se, že Merkelová již v pondělí navrhne jeho nástupce, napsala DPA.

Podle agentury Reuters se Tauber rozhodl pro odchod z funkce po dlouhé nemoci, kvůli které se neúčastnil letošních jednání o vládní koalici se sociálními demokraty (SPD).

V čele SPD tento týden skončil Martin Schulz, který stranu vedl necelý rok. Do funkce navrhl šéfku poslanců SPD Andreu Nahlesovou, kterou podpořilo i vedení strany.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner