Někdejšího prezidenta Spojených států George Bushe staršího obvinila z osahávání už třetí žena, spisovatelka Christina Bakerová Klineová (53). Dnes o tom informoval server BBC. O sexuálním obtěžování ze strany exprezidenta Bushe tento týden mluvily herečky Heather Lindová a Jordana Grolnicková.

Klineová, která je britského původu, ale od dětství žije v USA, se v roce 2014 zúčastnila dobročinné akce pořádané nadací Bushovy manželky Barbary. Spisovatelka tvrdí, že ji exprezident při společném fotografování sáhnul na zadek a že ho od jeho chování neodradil ani fakt, že její manžel stál po Bushově druhém boku.

Klineová tvrdí, že ji Bush starší během přípravy na focení řekl, že je krásná. Pak se jí zeptal, zda píše knihy, na což odpověděla, že ano. „Chcete znát moji oblíbenou knížku?“ zašeptal Bush, takže se k němu musela naklonit, aby ho slyšela. Na to jí odvětil, že je to David Cop-a-feel, a zároveň jí silně zmáčkl zadek, tvrdí žena.

Zmíněný název je očividnou slovní hříčkou odkazující na kouzelníka a iluzionistu Davida Copperfielda a na anglickou frázi cop a feel, která vyjadřuje zneužití nevinné situace k nečekanému šáhnutí na ženské intimní partie.

O podobném Bushově způsobu hovořily i Lindová s Grolnickovou. Grolnicková zároveň výslovně zmínila, že exprezident hovořil o svém oblíbeném mágovi Davidu Cop-a-feelovi.

Při odjezdu z dobročinné akce Klineová o incidentu řekla manželovi, kterého událost zaskočila. Jejich hovor vyslechla řidička, která je odvážela a která se představila jako přítelkyně rodiny Bushových, a manžele vyzvala k diskrétnosti. „Její postoj nebyl výhružný. Ale v tu chvíli jsem si pomyslela, že už tohle musela slyšet dříve,“ řekla Klineová s odkazem na obtěžování žen.

Bushův mluvčí Jim McGrath v reakci na slova Lindové popsal událost jako následek komunikačních problémů, které má nyní třiadevadesátiletý exprezident jako muž upoutaný na vozíku. Bush starší (vládl 1989-1993) se na vozíku vzhledem ke špatnému zdravotnímu stavu pohybuje posledních pět let.

„Jeho ruce tak byly na úrovni dolní poloviny těla lidí, s nimiž se fotografoval,“ uvedl mluvčí. Vtipy prý Bush vypráví, aby uvolnil atmosféru, a občas prý ženy dobrosrdečně poplácá. „Komukoli, kdo se cítí uražen, se prezident Bush co nejupřímněji omlouvá,“ vzkázal Lindové McGrath. Na pozdější dotaz o komentář k dalším obviněním odkázal na výše zmíněné dřívější prohlášení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner