Besser: Nepomůžou nálety a bombardování, musíme zvolit jiný útok. Zničíme vás přes počítač. To si po teroristických v útocích v Paříži řekla skupina hackerů Anonymous. A svůj slib dodržuje. Už přes 800 twitterových účtů členů ISIS je odpojeno, dvanáct stránek na Facebooku nefunguje. Postupně přibývají i nedostupné maily. To pro teroristy, kteří pomocí sociálních sítí nabírají nové rekruty a organizují své akce, může mít fatální následky. Propaganda je totiž jednou z největších zbraní, kterou organizace Islámský stát používá.

Anonymous mají velkou sílu. Dokázali se nabourat do internetové činnosti firmy Sony, mají prsty v převratech v Tunisku a Egyptě. Teď mají na mušce Islámský stát. „Ty se chováš jako virus a my jsme lék na něj. Vlastníme internet,“ vzkázali radikálům. V dnešní době je to pro teroristy zřejmě větší hrozba, než bomby, které padají na města s minimálním účinkem. Žádný stát si netroufá proti ISIS nasadit pěchotu, tak jim parta lidí u počítače zatím aspoň ničí internetovou infrastrukturu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner