Předseda ČSSD Jan Hamáček nerozumí razantním výrokům sociálnědemokratických senátorů o vyjednávání s hnutím ANO uprostřed těchto rozhovorů. Sdělil to ČTK v reakci na dnešní vystoupení senátorského klubu ČSSD, který žádá, aby strana zůstala v opozici. Odmítavý postoj předsedy Senátu Milana Štěcha i dalších senátorů k vládní spolupráci s ANO je podle Hamáčka dlouhodobě znám.

Hamáček připomněl, že o obnově jednání ČSSD s ANO rozhodlo předsednictvo strany. „Rozhodnutí sjezdu a předsednictva je pro vyjednávací tým závazné a očekával bych stejný přístup i od ostatních členů strany,“ napsal ČTK v textové zprávě.

„Vedení strany postupuje podle rozhodnutí předsednictva tak, aby případnou dohodu předložilo členské základně k odsouhlasení. V takovém hlasování bude mít každý člen jeden hlas, ať už předseda, poslanec, senátor či řadový člen strany,“ uvedl rovněž Hamáček. Senátoři dnes oznámili, že před vnitrostranickým referendem budou vůči členům ČSSD vystupovat ve smyslu toho, že by sociální demokraté do vlády s ANO vstoupit neměli.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner