Hasičům se podařilo dostat pod kontrolu lesní požár u obce Branžež na Mladoboleslavsku. Plameny v těžko přístupném terénu dál likvidují za pomoci vrtulníku, řekl ČTK ráno mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda.

Požár vypukl v úterý dopoledne a hašení je vzhledem ke skalnímu terénu značně komplikované. Kolem úterních 21:30 byl podle Svobody požár lokalizován.

Středočeským hasičům na místě pomáhají kolegové z Liberce a Královéhradeckého kraje, z Vysočiny dorazila speciální čtyřkolka s hasicím zařízením. „Hasiči se snaží zamezit dalšímu požáru v kořenovém systému,“ uvedl Svoboda.

Jak dlouho ještě zásah potrvá, mluvčí nechtěl odhadovat. „Kvůli tomu, že to je v těžko přístupném terénu, ve skalách, tak je to o to horší. Dohašování ohnisek bude trvat déle,“ uvedl.

Středočeské hasiče dál zaměstnává také dohašování letošního zřejmě největšího lesního požáru u Olešné na Rakovnicku. „Sice to tam bylo špatné s vodou, ale je to tam relativně na rovině,“ srovnal oba zásahy Svoboda.

Na Mladoboleslavsku byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, tedy nejvyšší na třístupňové škále. V případě požáru u Olešné platil dokonce zvláštní stupeň, který bývá vyhlašován jen při mimořádně závažných situacích.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner