Hasičům se dnes podařilo zlikvidovat požár ve skladu textilu v tovární hale v pražských Vysočanech. V odpoledních hodinách začali budovu zkoumat termovizí a hledat další možná ohniska. Pokud žádná nenaleznou, předají objekt po 17:00 majiteli. ČTK to řekl ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský. Podle prvotních informací ve skladu shořelo zboží za zhruba deset milionů eur (přes 270 milionů korun). Na budově je škoda předběžně vyčíslena na deset až 15 milionů korun. Do vzduchu se podle měření nedostaly žádné nebezpečné látky, při požáru nikdo nebyl zraněn.

Hasiči měli práci na celý den

Oheň se již od rána nerozšiřoval, hořelo ale stále několik ohnisek. Budovu dopoledne prohlédl statik, následně povolil hasičům vstup do skladu. Hasiči pak museli rozebrat a uhasit jednotlivé hromady textilu. Odpoledne zůstaly na místě ještě dvě jednotky požárníků, kterým se oheň povedlo zlikvidovat. „Nyní hlídají, jestli se znovu nevznítí to, co je již uhašené,“ prohlásil krátce po 16:30 Hlinovský.

Příčinu požáru zkoumají vyšetřovatelé z řad policistů i hasičů. Podle Hlinovského zatím odebrali vzorky, které odešlou na analýzu, a udělali fotodokumentaci. Místo však budou i nadále prohledávat. Také policisté chtějí objekt zkoumat ještě v pondělí dopoledne. „Do té doby bude areál střežen policií,“ uvedla pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Tlakové lahve naštěstí nevybuchly 

V areálu bývalé ČKD mezi stanicemi metra Kolbenova a Vysočanská se od soboty vystřídalo zhruba 90 hasičů, asi 40 dobrovolných a 50 profesionálních. V jednu dobu pracovali na místě všichni současně.

Již v sobotu v noci požárníci odnesli část tlakových lahví, které hrozily výbuchem. Další zchladili vodou. Podle informací záchranky nebyl nikdo zraněn. Vedle řady hasičských jednotek pomáhal vodou z vaků rozsáhlý požár hasit i vrtulník.

Kouř byl vidět po celé Praze

Na požár upozornil Pražany hustý černý dým, který byl krátce před setměním vidět i ze vzdálených míst metropole. Obyvatele čtvrti tlampače veřejného rozhlasu informovaly, že mají zavřít okna před znečištěním a nechodit se na požár dívat.

ČTK
Na požár upozornil Pražany hustý černý dým, který byl krátce před setměním vidět i ze vzdálených míst metropole.

Kvůli požáru uzavřeli v noci policisté Kolbenovu ulici v obou směrech od náměstí OSN až po Kbelskou ulici. Provoz obnovili dnes krátce po 11:00. „Případná dopravní omezení v dotčené lokalitě tak budou krátkodobého charakteru, a to z důvodu zajištění odborného zkoumání příčin požáru,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Řidiči podle ní mají i nadále dbát v oblasti zvýšené opatrnosti a řídit se pokyny policistů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner