Pondělní havárie tureckého nákladního letadla v Kyrgyzstánu si vyžádala nejméně 38 obětí na životech, většinou obyvatel vesnice, na kterou stroj dopadl. Dalších 13 lidí utrpělo zranění a jsou v nemocnici. Zpřesněné údaje dnes podle agentury TASS oznámilo kyrgyzské ministerstvo pro mimořádné události, podle něhož už byly nalezeny obě takzvané černé skříňky havarovaného stroje.

Boeing 747 společnosti ACT Airlines při pokusu o přistání na mezinárodním letišti Manas, které je od hlavního města Biškeku vzdáleno asi 25 kilometrů, přeletěl dráhu a zcela zničil 23 jednopatrových obytných domů. Podle nejnovějších informací bylo rodinám zemřelých předáno už 31 těl, ostatky sedmi dalších obětí ještě zůstávají v márnici v Biškeku.

Letoun na trase z Hongkongu do Istanbulu měl v kyrgyzské metropoli plánované mezipřistání. Mezi mrtvými je podle dosavadních údajů i pětičlenná posádka stroje a nejméně šest dětí.

V zemi byl kvůli tomuto leteckému neštěstí vyhlášen na dnešek státní smutek.

Kyrgyzské ministerstvo pro mimořádné události dnes rovněž sdělilo, že se už podařilo najít obě takzvané černé skříňky se záznamy technických parametrů a rozhovorů v pilotní kabině. První objevily týmy prohledávající místo havárie už v pondělí, druhou našli dnes při zkoumání velkých kusů vraku letounu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner