Praha 23. října (ČTK) – Bezprostředně po volebním víkendu se dnes ve Strakově akademii sejde vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Kabinet bude pokračovat v práci i po volbách, demisi podle Ústavy musí podat po skončení ustavující schůze nově zvolené Sněmovny. Na programu mají ministři řadu bodů odložených z posledního jednání, mimo jiné návrh na vyloučení nevidomých podnikatelů z povinnosti evidovat tržby.

Ministři by měli jednat také o koncepci financování modernizace infrastruktury českých nemocnic, rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok, který by měl činit 72,5 miliardy korun, případně se vrátit k analýze ministerstva vnitra, jak by bylo možné do českého práva promítnout směrnici Evropské unie o zbraních. Česko proti ní podalo žalobu k Soudnímu dvoru EU.

Vláda se bude zabývat také návrhem na poskytnutí daru ve výši pět milionů korun Iráku v rámci humanitárního programu MEDEVAC. Na programu je mimo jiné i návrh na úpravu silnic, mostů a vodních cest nutných pro přepravu součástí nových jaderných reaktorů a dalších rozměrných zařízení pro jaderné elektrárny v Dukovanech a v Temelíně. Úpravy komunikací si vyžádají stovky milionů korun.

Podání demise vláda formálně odhlasuje obvykle na jednání den po konci ustavující schůze nové Sněmovny, výjimečně hned v den jejího ukončení. Ustavující schůzi Sněmovny svolá její bývalý předseda Jan Hamáček (ČSSD). O termínu rozhoduje prezident Miloš Zeman, který již avizoval, že zvolí maximální možný třicetidenní odstup od voleb, tedy pondělí 20. listopadu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner