Celostátní předsednictvo hnutí ANO dnes zrušilo místní organizaci v městské části Brno-sever. Místní organizace dlouhodobě nefungovala a nepracovala, sdělil v tiskové zprávě krajský manažer hnutí David Aleš. ANO chce organizaci obnovit v co nejkratší době, řekla krajská předsedkyně ANO Taťána Malá. ANO už dříve zrušilo některé organizace, bylo to například v jihomoravském Hodoníně, na severu Čech zase v Liberci nebo Frýdlantu. V Hodoníně už funguje nová.

ANO má v Brně-severu šest zastupitelů. Po volbách bylo v koalici a mělo starostku Barboru Maťákovou, která v čele vydržela jen tři měsíce. Potom ANO skončilo v opozici.

Návrh na zrušení podalo jihomoravské ANO na základě usnesení oblastní organizace Brno-město. „Místní organizace Brno-sever dlouhodobě nefungovala a nepracovala. Členové nebyli schopni si zvolit vedení. Za poslední rok se neuskutečnil žádný usnášeníschopný sněm,“ uvedl Aleš.

ANO chce organizaci obnovit co nejdříve. „Přivítáme nové zájemce o vstup do hnutí, které zajímá dění v jejich městské části, ve městě Brně i v celém kraji,“ doplnila Malá.

Oblastní organizace Brno-město nyní sdružuje 18 místních organizací, které mají celkem 214 členů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner