Česká Lípa 20. září (ČTK) – Hnutí ANO přišlo o další dva zastupitele v České Lípě. Oba vystoupili ze strany, ale mandát si nechali. Původně druhé nejsilnější straně v České Lípě tak v zastupitelstvu zbyl jediný člen, který je straník. Po Liberci a Semilech jde o další město v Libereckém kraji, kde ANO čelí vnitřním problémům, uvedla dnes v liberecké příloze Mf Dnes.

ANO skončilo v komunálních volbách v roce 2014 v České Lípě druhé se ziskem čtyř mandátů v 25členném zastupitelstvu. Místostarostku České Lípy Alenu Šafránkovou hnutí vyloučilo již dříve, Zdeněk Ježák a Pavla Procházková teď stranu opustili sami. Oběma podle deníku shodně vadí, že hnutí, přestože je ve třetím největším městě kraje v opozici, se tak nechová. „Uvnitř ANO se nekomunikovalo, navíc se vynášely informace z našich schůzí ke koalici, bylo tam vnitřní pnutí. Už jsem toho měl dost,“ řekl deníku Ježák.

Rozpory se naposledy projevily při Ježákově nedávném návrhu odvolat starostku České Lípy Romanu Žateckou (ČSSD) pro neschopnost a chyby v řízení města. Místní organizace ANO se od Ježákova návrhu distancovala, protože jej prý neprojednal s ostatními. Proti odvolání starostky byla i Ježákova stranická kolegyně Jitka Volfová, městská zastupitelka a náměstkyně hejtmana Libereckého kraje, kde je ANO v koalici s ČSSD. Žatecká je krajskou zastupitelkou. Podle Ježáka tak dostalo přednost před Českou Lípou krajské spojenectví s ČSSD.

Volfová považuje to, že Ježák a Procházková hnutí opustili, za normální věc, která se děje ve všech politických stranách. „Sice s některými kroky vedení města také nesouhlasím, ale nemá smysl starostku a radu města odvolávat rok před volbami. Místní organizace Česká Lípa se jednoznačně dohodla, že budeme respektovat volby a mandát od voličů,“ řekla deníku Volfová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner