Ruská vláda sankcemi pravidelně poškozuje zejména své obyvatelstvo nebo nevinné lidi obecně. Jednou sirotky, kteří nesmějí být adoptováni do amerických rodin, pak ruské zákazníky evropských zemědělcům, protože se kvůli sankcím Putinovy vlády nezanedbatelně zdražily v Ruské federaci potraviny, a nyní zase poškodí studenty angloamerické univerzity v Moskvě.

Jinak však bude Vladimir Putin hodný. Možná proto, aby se zalíbil ruské i světové veřejnosti, možná proto, že se domnívá, že se lépe domluví s budoucí pravicovou (republikánskou) americkou administrativou, a možná proto, že se z něj po všech těch koncentračních lágrech v Čečensku, bombardování civilistů v Gruzii či západní Sýrii, bojích na východní Ukrajině a dalších zločinech stal dobrý člověk (byť nadále okupuje Krym i město Sevastopol).

Rusko v reakci na americké sankce nikoho nevyhostí. Podle agentury RIA Novosti to oznámil právě prezident Vladimir Putin. Ruská diplomacie přitom hlavě státu navrhovala vyhoštění 35 amerických diplomatů a rovněž uzavření dvou budov využívaných Američany v Moskvě. Místo toho Putin pozval „všechny děti amerických diplomatů akreditovaných v Rusku na novoroční a vánoční oslavy do Kremlu“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner