Francouzský prezident François Hollande dnes zatím nejvýrazněji naznačil, že se bude na jaře 2017 ucházet o znovuzvolení. V projevu na téma demokracie a terorismu prohlásil, že v nadcházejících měsících a letech nenechá poškodit obraz Francie. Hollande je podle aktuálních průzkumů nejméně populárním prezidentem poslední doby.

„V příštích měsících či příštích letech nedovolím, aby byl zhoršen obraz Francie a její vliv,“ řekl Hollande. Varoval také, že prezidentští uchazeči z řad krajní pravice či populistických hnutí očividně zamýšlejí zničit francouzský sociální model. Vyplývá to podle prezidenta z ostrých postojů, které tito politici po vlně teroristických útoků zaujali.

Bývalý prezident Nicolas Sarkozy, který usiluje o znovuzvolení, řekl, že Francie musí být v odvetě nemilosrdná a že v boji proti terorismu není žádné místo pro právní finesy.

„Je svoboda přijít a odejít právní finesou? Je svoboda vyjadřování právní finesou? Je svoboda vyznání právní finesou? Je presumpce neviny, která je důležitá při vlastní obhajobě, právní finesou?“ řekl Hollande v projevu, ve kterém ale Sarkozyho přímo nejmenoval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner